tekst alternatywny
tekst alternatywny
Finał międzyszkolnego konkursu „W ogródku Pana Andersena” – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Kownackiej
Finał międzyszkolnego konkursu „W ogródku Pana Andersena”2017-05-16T10:58:35+02:00

Finał międzyszkolnego konkursu „W ogródku Pana Andersena”

 

Dnia 25 maja odbył się uroczysty finał międzyszkolnego konkursu czytelniczo-plastycznego pt. „W ogródku Pana Andersena – II edycja”, którego organizatorem byli: Samorząd Klas I-III i Świetlica naszej szkoły oraz Biblioteka Publiczna w Łomiankach. Przedsięwzięcie było skierowane do uczniów klas 0-III łomiankowskich szkół podstawowych. Inspiracją do drugiej już edycji konkursu stał się Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, wypadający 2 kwietnia – w dniu urodzin duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena. Do projektu przystąpili zainteresowani uczniowie z następujących placówek: Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Kownackiej, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Dziakanowie Leśnym, Szkoły Podstawowej im. Jadwigi i Romana Kobendzów w Sadowej, Szkoły Podstawowej im. por. Adolfa Pilcha ps. Góra-Dolina W Dziekanowie Polskim, Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Moja Szkoła” w Łomiankach.

Zadaniem uczestników było przeczytanie jednej z czterech opowieści autorstwa H.Ch. Andersena oraz zilustrowanie jej dowolną techniką graficzną. W zbiorze konkursowych opowieści znalazły się utwory: „Bzowa babuleńka”, „Motyl”, „Przebiśnieg” i „Ogrodnik i jaśniepaństwo”. Do jury wpłynęło łącznie siedemdziesiąt prac, wykonanych różnorodnymi technikami: wycinanki, wydzieranki, malowanki, kolaże, itp.

Podczas finału w Bibliotece Publicznej laureaci otrzymali ufundowane przez Mazowiecki Bank Spółdzielczy w Łomiankach nagrody i dyplomy, a także z pomocą prezentacji multimedialnej oraz przygotowanych przez bibliotekarzy zabaw wzięli udział w niezwykłej podróży do czasów H. Ch. Andersena.

 

Małgorzata Kozińska-Rychner

wychowawca świetlicy

 

Skip to content